Adres gmail z własną domeną WWW

Czy wiesz, że możesz skonfigurować swoją skrzynkę mailową Google Gmail z osobistą domeną internetową? Jeśli korzystasz z usług Gmail i posiadasz własną stronę WWW, jest w stanie pozostać przy korzystaniu z ulubionej poczty, a przy tym posługiwać się bardziej profesjonalnym adresem mailowym w trakcie kontaktu z kontrahentami i klientami.

Jak korzystać z własnej domeny i stworzyć profesjonalny adres mailowy?

Jedną z metod pozostaje korzystanie z Gmail za pomocą przekierowania. Niestety jest to dość niewygodny sposób. W dodatku w nagłówkach wciąż widnieje Twój adres mailowy z końcówką @gmail.com, co nie prezentuje się profesjonalnie. To duże utrudnienie w szczególności w sytuacji, gdy udostępniasz pliki na Google Drive lub wysyłasz do kontrahentów poszczególne wydarzenia z Kalendarza. Na szczęście istnieje sposób na korzystanie z poczty Gmail z własną domeną i prawidłową konfigurację. W takiej sytuacji konieczne jest subskrybowanie usługi Google Workspace, która wcześniej była szerzej znana jako G Suite. Jeśli chodzi o cenę utworzenia niestandardowego adresu Gmail, wciąż jej wartość plasuje się bardzo atrakcyjnie. Obecnie wraz z dostępem do dodatkowych usług to koszt nawet od 20 złotych miesięcznie.

Czym jest Google Workspace?

Google Workspace to narzędzie, które umożliwia utworzenie konta Google i poczty Gmail z własną domeną internetową. W ten sposób możesz korzystać z poczty oraz pozostałych usług, takich jak: Google Docs, Google Drive, Google Sheets, czy Google Calendar. Co więcej, jeśli Twoja firma zdecyduje się na posługiwanie niestandardowym adresem mailowym, każdy ze współpracowników może posługiwać się przy tworzeniu adresu firmową domeną w ramach jednej organizacji.

Jak krok po kroku stworzyć pocztę Gmail z własną domeną?

W przypadku, kiedy obecnie korzystamy z konta Google, które ma dokładnie taki sam adres, jak skrzynka, jaką chcemy założyć, w pierwszej kolejności konieczne jest zmienienie głównego adresu e-mail tego konta na inny. Jeśli chcesz, aby stworzeniem poczty Google Gmail z wykorzystaniem domeny zajął się profesjonalista, koniecznie skontaktuj się z nami.

Poprawne wykorzystywanie własnej domeny w ramach usług poczty Gmail, jest możliwe po aktywowaniu usługi Google Workspace oraz wykonaniu edycji w strefie DNS swojej domeny. Co ważne, proces ten jest możliwy do wykonania w dowolnej chwili, a stare maile są dostępne do odczytania lub przeniesienia ich na nową skrzynkę Gmail.

Comments are closed.